Wdzięczność Panu Jezusowi, Matce Bożej, św. Józefowi oraz całym zastępom niebieskich aniołów dnia 15 stycznia 2023 r. w Ośrodku Kultury okazali uczniowie naszej szkoły z kl. II, kl. IV i z kl. VII przedstawiając Jasełka oraz wyśpiewując kolędy i tańcząc dla większej chwały Bożej. Zgromadzeni z tej okazji goście gromkimi brawami nagrodzili naszych aktorów wcielających się w postacie biblijne. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowanie za złożone przy tej okazji fundusze w kwocie 596 zł., dzięki którym udało się zakupić 7 sztuk dzwonków chromatycznych dla naszych uczniów w szkole podstawowej. Zostały podpisane jako „Dar serca” – Jasełka - styczeń 2023 r. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy i życzymy wszelkiego dobra od Pana Jezusa, opieki Matki Bożej i św. Józefa.

W duchu wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej uczniowie naszej szkoły w okresie Bożego Narodzenia przedstawiają widowisko dotyczące przyjścia na świat naszego Pana Jezusa Chrystusa. To wydarzenie krótko nazywane „jasełkami” w styczniu 2023 r. uczniowie kl. II i IV zaprezentowali najpierw społeczności szkolnej, a następnie w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich. Zapraszam do obejrzenia pięknych zdjęć z tego wydarzenia oraz do modlitwy wdzięczności Panu Jezusowi i Maryi za dar przyjścia na świat, życia na ziemi pośród nas oraz wypełnienia woli Bożej w dziele Odkupienia. Niech sceny z pokłonem aniołów przed Dzieciątkiem Jezus zachęcają nas do pięknej modlitwy serca.

Z wdzięcznością w sercu nasi uczniowie z kl. III, IV, VII zaprezentowali się 12.01.2023 r. podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Wierzawicach. Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej zajął II miejsce prezentując kolędę „Zaśnij Dziecino”, natomiast zespół „Canta Rhei” działający przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich uzyskał I miejsce prezentując kolędę „Ten wyczekany cud”. Wszystkim uczestnikom Festiwalu gratulujemy i życzymy wszelkiego dobra i zaangażowania w dalszym rozwijaniu swoich talentów muzycznych.